Svým darem způsobíte,
Dary do tohoto fondu jsou zdvojeny
že poroste počet mladých lidí oslovených křesťanskými lektory!

Petra Mecnerová

Údaje pro podporu:

Bankovní účet: 2400 083 780 / 2010 a variabilní symbol 07025

Organizace:

Pavučina o.p.s.

Programy a  působnost lektora:

http://www.najdilektora.cz/lektor/121-petra-mecnerova

Lektor o sobě:

Lektorské práci se věnuji od roku 2004, kdy jsem začínala jako lektor ACET s programy „Sex, AIDS a vztahy“. V roce 2005 jsem přidala ke své nabídce programy Etické dílny. Od roku 2004 jsem oslovila přes 3300 dětí z 11 základních škol v Ostravě, Frýdku-Místku a okolí. V letech 2010 – 2017 jsem působila jako lektor primárně preventivního programu Kompásek pro I. stupeň ZŠ v ZŠ Baška. Mám zkušenosti v práci s dětmi různých věkových skupin (vedení vodáckého oddílu, práce v nízkoprahovém zařízení pro děti a mládež, práce v MŠ, organizace dětských dní, letních táborů, víkendových akcí, vedení kurzu „Metoda dobrého startu“). Nyní spolupracuji s Pavučinou o.p.s. a nabízím programy primární prevence "Etický kompas" pro I. i II.stupeň ZŠ. 

Dokončené bakalářské studium v oboru „sociální práce, sociální politika a psychologie“.

Práci lektora vnímám jako poslání, je to vysněná práce, která mi dává smysl. Mám velkou chuť mluvit s dětmi o naději, o tom, že jde žít s radostí a stojí za to, jít proti proudu. Myslím ale, že to, proč tuhle práci chci dělat, pro mě nejkrásněji vyjádřila Zuzka (dnes již dospělá, vdaná žena, maminka krásného kloučka, tenkrát dívka, která byla na mých programech a chodila za mnou do klubu):

„Musím říct, že přednášky s Petrou byly hodně obohacující. My jako třída jsme měli velmi dobrý kolektiv a i přesto musím říct, že díky těmto sezením byl o to více stmelený. Vždy, když někdo přišel a chtěl nám něco přednášet, tak se setkal s nezájmem či velmi vlažnou odezvou. Na Petru jsme se všichni těšili a nemohli jsme se další hodiny s ní dočkat. Jako další plus určitě uznávám, že si nechala tykat, což bylo ve škole nevídané a i toto podpořilo přátelskou atmosféru. Dále mě osobně Petra nejvíce ovlivnila její tehdejší činností v NZDM a po jejím příkladu jsem se rozhodla studovat sociální práci a dnes sama působím v NZDM a práce s dětmi mě naplňuje. Nakonec musím říct, že každý čas s ní strávený ve mě vyvolává úsměv na tváři, zažily jsme spolu moc pěkné chvíle, ať už se jednalo o přednášky, práci v NZDM, víkendovky, výlety, akce a v neposlední řadě náš velký projekt Benefitcity.“  Zuzka